Czy marketing to dobra kariera?

Marketing jest lukratywną i elastyczną ścieżką kariery. Ta dziedzina wymaga zarówno ciężkiej pracy jak i ekstrawertycznej osobowości. Aby znaleźć odpowiednią ścieżkę kariery, powinieneś najpierw zdobyć tytuł licencjata. Ten program studiów pomoże Ci zdobyć umiejętności potrzebne w konkurencyjnym świecie marketingu, w tym rozwiązywanie problemów, logistykę, sprzedaż i analitykę. Chociaż wybór konkretnego kierunku studiów nie jest ważny, możesz rozważyć dołączenie do organizacji marketingowych i udział w organizowanych przez nie wydarzeniach poza szkołą.

Ekstrawertycy są koniecznością w marketingu

Ekstrawertyk to osoba o wysokim poziomie energii i entuzjazmu. Chociaż ekstrawertycy mogą być irytujący w pewnych okolicznościach, ich entuzjazm i energia są niezbędne dla udanego marketingu firmy. Ekstrawertycy są zazwyczaj bardziej sprawni w koordynowaniu i współpracy z innymi niż introwertycy. Są również bardziej skłonni do rozpoznania mocnych i słabych stron każdego członka zespołu. Ta cecha jest kluczowa dla specjalisty ds. marketingu, który często pracuje w małej grupie.

W dzisiejszym świecie sprzedawcy nie są tak istotni jak kiedyś. Aby zwiększyć zaangażowanie i sprzedaż, działania marketingowe muszą być ukierunkowane na odpowiedź na pytanie „dlaczego”. Ekstrawertyk ma silne umiejętności społeczne, chęć zmian i kreatywny umysł. Nieustannie poszukują też nowych pomysłów i innowacji. Właściwy rodzaj umiejętności społecznych może pomóc firmie odnieść sukces.

Licencjat z marketingu

To, czy powinieneś specjalizować się w marketingu, zależy od dwóch czynników: czy chcesz mieć pracę o wysokim popycie i wysokim wynagrodzeniu, czy też karierę, która pozwoli Ci cieszyć się swoją pracą. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań, kariera w marketingu może być dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj jednak, że kariera w marketingu niekoniecznie jest przyjemna, ponieważ będziesz musiał wykonywać zimne telefony do niezainteresowanych klientów i próbować sprzedawać im produkty na zlecenie.

W przeciwieństwie do innych kierunków, dyplom z marketingu może pomóc Ci szybko dostać się na rynek pracy. Niektóre miejsca pracy wymagają stopnia licencjata jako warunek wstępny, a ci, którzy mają stopień licencjata są zwykle lepiej przygotowani do obsługi tej wymagającej pracy. Inne wymagają zaawansowanych stopni, więc stopień w marketingu może sprawić, że będziesz bardziej zatrudniony w wielu rolach. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, studia licencjackie mogą zapewnić Ci niezbędne szkolenie, które pozwoli Ci rozpocząć pracę zaraz po ukończeniu studiów.

Elastyczne ścieżki kariery w marketingu

Jeśli szukasz kariery z dużą elastycznością, marketing i sprzedaż mogą być odpowiednią dziedziną dla Ciebie. Chociaż elastyczna praca jest wielką zaletą, ważne jest, aby pamiętać, że niekoniecznie jest taka sama dla wszystkich. Możesz preferować pracę w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ musisz być z dziećmi w ciągu dnia. Inną opcją może być telepraca w pełnym wymiarze godzin, aby spędzić czas z rodziną. Jeśli jednak jesteś starszy i chcesz wziąć wolne, aby być z rodziną, możesz chcieć bardziej tradycyjnej pracy w niepełnym wymiarze godzin.

Pracodawcy z elastycznymi ścieżkami kariery często odnoszą większe sukcesy niż ci, którzy ich nie mają. Według badań Brandon Hall, firmy z elastycznymi ścieżkami kariery mają czterokrotnie wyższy wskaźnik utrzymania pracowników niż firmy, które nie zapewniają im takich możliwości. Obserwują również wzrost zaangażowania i satysfakcji pracowników. Jest to duża korzyść zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Korzyści z elastycznych ścieżek kariery wykraczają poza wskaźnik retencji. Korzyści te są ważne dla przyszłego sukcesu każdej firmy i są sytuacją korzystną dla obu stron.

Zarabianie stopnia stowarzyszonego w marketingu

Jeśli jesteś zainteresowany kontynuowaniem kariery w marketingu, stopień stowarzyszony jest dobrym wyborem. Stopień ten można zdobyć w ciągu dwóch lat i może być wykorzystany do wejścia na rynek pracy lub kontynuowania studiów licencjackich. Biorąc zajęcia w szkole marketingu online jest to świetna opcja, ponieważ kursy obejmują szeroki zakres tematów. Dowiesz się o sprzedaży business-to-business, strategii brandingowych i zarządzania personelem marketingowym. Dowiesz się również o sprzedaży i zachowaniach klientów.

Stopień stowarzyszony w marketingu jest doskonałym wyborem z wielu powodów. Jest to najbardziej przystępna droga do uzyskania tytułu licencjata i obejmuje szeroką perspektywę krajobrazu biznesowego. Dodatkowo, koncentruje się na umiejętności krytycznego myślenia, kreatywnego myślenia i planowania strategicznego. Jest to również dobry wybór dla studentów, którzy chcą realizować studia magisterskie w marketingu, a jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin, może pomóc ci zarobić więcej pieniędzy.

Podobne tematy