Social Media Marketing 2 the Max

W tym artykule omówimy, jak strategia mediów społecznościowych, która łączy zasięg organiczny z płatną reklamą społeczną, może przynieść imponujące rezultaty. Przykładowo, firma Sportsman zwiększyła swój social following o 64% dzięki płatnym kampaniom społecznościowym Max Connect. Wyjaśnimy również, jak wykorzystaliśmy media społecznościowe do osiągnięcia stałego ROAS na poziomie 7:1. Sprawdzimy też, jak marketing w mediach społecznościowych może pomóc Ci zwiększyć ROI Twojej marki. Mamy nadzieję, że te studia przypadków zainspirują Cię do stworzenia własnej strategii mediów społecznościowych.

Max Connect dostarczył spójny 7:1 ROAS na płatnych działaniach społecznościowych

Zwrot z wydatków reklamowych (ROAS) to stosunek przychodów do kosztów. Na przykład, kampania reklamowa na Facebooku o wartości 100 dolarów wygeneruje 800 dolarów przychodu, podczas gdy koszt jej przeprowadzenia wyniesie 100 dolarów. Chociaż ta miara jest podobna do zwrotu z inwestycji (ROI), to mierzy tylko zwrot z większej inwestycji. ROAS pomaga określić, czy kampania marketingowa przynosi oczekiwane rezultaty.

Jedną z kluczowych korzyści płynących z danych ROAS jest możliwość śledzenia liczby dni, jakie upłynęły od momentu kliknięcia reklamy przez klienta do dokonania zakupu. Znajomość opóźnienia konwersji pozwala zaplanować wzrost konta i określić cel ROAS. Dane te mogą być dostępne w arkuszu kalkulacyjnym, co ułatwia śledzenie i zarządzanie płatnymi wysiłkami społecznymi. Możesz również określić ilość czasu potrzebną do wystąpienia konwersji, jeśli znasz swoje opóźnienie konwersji.

ROAS nie jest uniwersalną miarą. Niektóre firmy są zadowolone z ROAS 1:1, a inne z ROAS 4:1. Cele Twojej firmy, kontekst i czynniki leżące u podstaw określają, jaki ROAS jest akceptowalny. Na przykład, start-up z ograniczonymi zasobami pieniężnymi może wymagać wyższego ROAS niż dojrzały sklep internetowy nastawiony na wzrost.

Podobne tematy