Porady SEO, które pomogą Ci uzyskać więcej backlinków

Ważne jest, aby budować linki z innych istotnych stron internetowych, które są powiązane z Twoją. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić. Jednym z najlepszych jest pisanie artykułów gościnnych dla innych stron, a innym jest zamieszczanie recenzji produktów lub innych treści, które są podobne do twoich. Używanie narzędzi takich jak Mention może być również pomocne w budowaniu backlinków.

Broken link building

Pierwszym krokiem do broken link building jest skontaktowanie się z właścicielami stron, które mają uszkodzone linki. Upewnij się, że wysyłasz przekonujące e-maile, podsumowując swój zamiar i prosząc ich o link do swojej strony lub strony. Możesz dołączyć zrzuty ekranu lub inne istotne treści i upewnij się, że Twoja prośba brzmi korzystnie dla obu stron.

Drugim krokiem jest nawiązanie kontaktu z właścicielem strony, najlepiej poprzez e-mail uzupełniający. E-mail uzupełniający jest bardzo ważny, ponieważ większość ludzi odpowiada tylko na e-mail uzupełniający. Zazwyczaj należy śledzić co pięć dni. Jednak powinieneś unikać wysyłania zbyt wielu maili uzupełniających, ponieważ możesz zostać oznaczony jako spam przez odbiorcę.

Broken link building nie jest niezawodną strategią, więc bądź przygotowany na to, że wskaźniki sukcesu będą się różnić. Jednakże, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek, powinieneś zwiększyć swoje szanse na sukces. Powinieneś zawsze preferować kontakt z właścicielami stron internetowych, którzy mają wysoki Domain Authority. Ponadto, zaleca się stworzenie silnych relacji z innymi webmasterami.

Innym sposobem na znalezienie okazji na złamany link jest użycie operatora intitle. Operator intitle powie Ci, czy link jest złamany na konkretnej stronie w Twojej witrynie. Jeśli tak jest, możesz po prostu przekierować go na powiązaną stronę w swojej witrynie. Jednakże, jeśli masz witrynę, która ma dużą liczbę zepsutych linków, dobrym pomysłem jest zeskrobanie stron zasobów i ręczne sprawdzenie, czy linki działają.

Innym sposobem na znalezienie zepsutych linków jest użycie narzędzia do analizy linków. Narzędzie o nazwie Ahrefs pomoże Ci znaleźć listę stron, które mają zepsute linki. Możliwe jest również poznanie domen, które linkują do Twojej witryny. Upewnij się, że oferowana treść jest podobna do treści wcześniej linkowanych. Nie jest konieczne oferowanie dokładnie tych samych treści, ale staraj się być jak najbardziej podobnym. W ten sposób możesz pokazać swoje przywództwo myślowe i autorytet w niszy.

Linkowanie wewnętrzne

Istnieje kilka wskazówek SEO, które pomogą Ci zdobyć więcej backlinków do Twojej strony. Po pierwsze, użyj linków wewnętrznych, aby połączyć różne strony swojej witryny. Kiedy to robisz, użyj odpowiedniego anchor text, aby twoje backlinki wyglądały naturalnie. Linkowanie wewnętrzne poprawi również doświadczenie użytkownika na twojej stronie, ułatwiając ludziom znalezienie różnych stron internetowych i stron docelowych. Ponadto dobra struktura linkowania wewnętrznego spowoduje uzyskanie większej ilości backlinków z innych stron internetowych.

Backlinki z innych stron pomagają wyszukiwarkom wiedzieć, że Twoja strona jest godna zaufania i zawiera istotne treści. Zachęcają one również odwiedzających do pozostania na Twojej stronie przez dłuższy czas. Można również używać linków wewnętrznych do umieszczania odnośników do innych istotnych treści na stronie. Zewnętrzne linki, z drugiej strony, to linki, które wskazują na inne strony internetowe. Tworząc linki zewnętrzne, upewnij się, że linkujesz do wysokiej jakości treści, takich jak artykuły, wiadomości lub posty na blogu.

Innym świetnym sposobem na uzyskanie backlinków jest gościnne blogowanie. Jest to jeden z najlepszych sposobów na uzyskanie backlinków ze stron internetowych o wysokim autorytecie domeny. Ten rodzaj blogowania gościnnego umożliwia przedsiębiorstwom publikowanie treści na innych stronach i zdobywanie backlinków w zamian. Daje to również Twojej firmie możliwość dotarcia do zupełnie innej grupy odbiorców.

Można również dotrzeć do sieci zawodowych i poprosić o backlink. Nie wystarczy skontaktować się z tymi stronami raz, ale należy regularnie śledzić ich działania. Robiąc to, będziesz stale budować bazę backlinków. Darowizny dla stron non-profit są również świetnym sposobem na zdobycie shoutouta. Te darowizny mogą nie prowadzić do linku, ale pomoże to Twojej firmie pojawić się jako wsparcie dla organizacji charytatywnej.

Blogowanie gościnne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania backlinków jest dostarczanie treści najwyższej klasy. Jednak może to być trudne do zmierzenia bez pomocy statystyk. Na szczęście istnieją pewne skróty, których można użyć, aby uzyskać więcej backlinków. Jedną z takich metod jest tzw. skyscraping – znalezienie strony internetowej zawierającej rewelacyjne treści, a następnie prześcignięcie jej.

Innym sposobem budowania backlinków jest gościnne blogowanie. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie ekspozycji, ponieważ dzięki niemu Twoje treści trafiają do nowych czytelników i pomagają Ci zbudować reputację w Internecie. Ponadto blogowanie gościnne może pomóc w generowaniu nowych pomysłów na wpisy na blogu oraz dodać do harmonogramu treści. Jednak upewnij się, że tylko gościnne blogi na autorytatywnych stronach, ponieważ to dostaniesz najlepszy przebieg. Da to również Twojej stronie większą szansę na uplasowanie się w SERPach.

Tworzenie przewodnika na określony temat to kolejny sposób na wygenerowanie większej ilości backlinków. Napisanie tego typu przewodnika zajmie więcej czasu, ale w rezultacie wygeneruje on więcej backlinków. Przewodniki te powinny mieć długość co najmniej 3 000 słów i zawierać słowa kluczowe long-tail, świetne informacje oraz wiele linków. Użyj narzędzi słów kluczowych takich jak GrowthBar, aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla tematu przewodnika.

Innym sposobem na zwiększenie liczby backlinków do strony internetowej jest przesłanie swojego bloga do katalogów blogów. Katalogi blogów będą kategoryzować blogi według ich tematów. Zgłoszenie bloga do katalogów blogów pomoże uzyskać więcej backlinków, ale należy pamiętać, że niektóre z nich mogą wymagać dodatkowych informacji. Mogą one obejmować nazwę bloga oraz krótki opis tego, o czym on jest.

Udostępnianie obrazów

Udostępnianie obrazów to świetny sposób na zwiększenie widoczności strony internetowej i przyciągnięcie większej liczby odwiedzających. Niektóre firmy znajdą to bardziej korzystne niż inne, ale każda strona, która tworzy treści wizualne może z tego skorzystać. Strony udostępniające obrazy są szeroko stosowane przez użytkowników Internetu i pokazują się w ogromnej ilości wyników wyszukiwania.

Użyj tekstu alt dla swoich obrazów, aby upewnić się, że Google rozumie zawartość obrazu. Alt text może być również używany do anchor text. Ważne jest, aby upewnić się, że tekst alt zawiera Twoją frazę kluczową, aby Twoje obrazy pojawiały się w wynikach wyszukiwania Google.

Jednym ze sposobów na zwiększenie ruchu na stronie jest użycie sieci dostarczania treści (CDN). CDN-y pozwalają stronom internetowym udostępniać swoje pliki multimedialne i obrazy innym stronom. Jest to korzystne, ponieważ obrazy nie muszą pokonywać dużych odległości, aby dotrzeć do innych stron. Dodatkowo, korzystanie z CDN oznacza, że Twoje obrazy będą ładować się szybciej.

Innym świetnym sposobem na monitorowanie wykorzystania Twoich zdjęć jest użycie funkcji reverse image search. To narzędzie pomoże Ci zidentyfikować strony, które użyły Twojego obrazu bez uznania. Jeśli twoje zdjęcia pojawiają się na konkurencyjnej stronie, możesz skontaktować się z właścicielem strony i poprosić o kredyt dla obrazu, jak również link do swojej strony. Następnie, możesz spróbować zaoferować swoje zdjęcia do blogerów, którzy mogą być skłonni do opublikowania ich na swoich stronach w zamian za link lub kod osadzania.

Roundup page

Jeśli chodzi o budowanie backlinków, kluczowe jest pozyskiwanie ich z wysokiej jakości stron internetowych. Strony informacyjne i blogi dziennikarskie często mają wysoki autorytet domeny, a pojawienie się na nich zwiększy autorytet i wiarygodność twojej strony. Aby uzyskać wyróżnienie na stronach informacyjnych, należy skorzystać z metody zwanej Help a Reporter Out (HARO).

Guest posting to kolejny skuteczny sposób na zdobycie linków. Chociaż może to być czasochłonne, może skutkować wysokiej jakości backlinkiem. Jeżeli zostanie to zrobione dobrze, guest posting może stanowić długoterminową strategię budowania linków, która może pomóc witrynie we wspinaniu się w rankingach wyszukiwania. Przed wysłaniem własnej treści, zbadaj i przeanalizuj swoją konkurencję. Linki in-content również pomogą zwiększyć twoje rankingi.

Broken link building to kolejna technika SEO, którą możesz wdrożyć. Strategia ta polega na wysyłaniu zimnych e-maili do właścicieli stron internetowych, aby zgłosić złamane linki, sugerując inne strony w swojej niszy i strategicznie wspominając o swojej stronie w e-mailu. Zepsute linki ostatecznie spowodują powstanie backlinków do twojej strony. Ale, wyzwaniem jest znalezienie ich. Jeśli znajdziesz jakieś, pamiętaj, aby zastąpić je linkami do swojej strony.

Aby uzyskać więcej backlinków, znajdź autorytatywne strony internetowe. Strony te są dobrze ugruntowane i mają wysoki autorytet domeny. Można użyć narzędzia programowego SEO do identyfikacji stron o wysokiej jakości. Można również wykorzystać e-mail outreach do skontaktowania się z właścicielami stron i kluczowymi osobami. Link outreach jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania backlinków z wysokiej jakości stron internetowych, według 37,5% czytelników Growth Marketing Pro.

Tworzenie wysokiej jakości backlinków może zwiększyć ranking Twojej strony w wyszukiwarkach. Wysokiej jakości backlink podniesie również reputację Twojej strony i zwiększy ruch odsyłający.

Podobne tematy